Інформація щодо реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП

У складі   КНП  «Міська дитяча поліклініка» функціонує відділення відновного лікування, яке надає реабілітаційні послуги дітям з інвалідністю та дітям з хронічними захворюваннями неврологічного, ортопедичного, пульмонологічного профілю. Відділення обладнане залами ЛФК, масажними кабінетами, кабінетами логопедичної корекції, кабінетом рефлексотерапії, фізіотерапевтичними кабінетами.

Штат і реабілітаційні послуги відділення відновного лікування відповідають вимогам згідно методичних рекомендацій щодо формування фондом соціального захисту інвалідів переліку реабілітаційних установ закладів охорони здоров′я, які здійснюють заходи із реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП, а саме

Штати:

 1. Лікар-невролог дитячий;
 2. Логопеди, логопед-дефектолог, педагог;
 3. Лікар-педіатр;
 4. Лікар-сурдолог, сурдопедагог;
 5. Лікар-фізіотерапевт;
 6. Лікар з лікувальної фізкультури;
 7. лікар фізичний терапевт.

Реабілітаційні послуги:

 1. Лікувальна фізкультура, механорозробки;
 2. Масаж загальний;
 3. Логопедична корекція;
 4. Фізіотерапевтичне лікування;
 5. Рефлексотерапія.

На підприємстві є можливість консультування дітей лікарями-спеціалістами по 20 спеціальностям та діагностики: клініко-діагностична та бактеріологічні лабораторії, діагностичне відділення з широким спектром можливості обстеження ЕЕГ, ЕКГ, М-ехо ЕС та інше.

Перебуває на обліку по місту Чернівці  станом на 01.05.2019 р. 69 дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП. Згідно ІПР діти з ДЦП підлягають лікуванню в реабілітаційних закладах 2 рази на рік, відділення відновного лікування КНП  «Міська дитяча поліклініка» може проводити реабілітаційне лікування 4-6 разів на рік в залежності від стану та потреби кожної дитини. Це можливо здійснити сформувавши групи дітей по напрямкам лікування згідно форм ДЦП та індивідуально підійшовши до кожного випадку, займаючись мало груповим або індивідуальним методом.

На нашому підприємстві лікарем-неврологом дитячим та лікарями ЛФК розробляється індивідуальний план відновного лікування і складається графік  на рік  для кожної дитини з інвалідністю внаслідок ДЦП.

Підприємство обладнане ліфтом та пандусом для осіб з обмеженими      можливостями.

Харчування та проживання пацієнтам не надається.