Підготовка до гінекологічного ультразвукового обстеження

1. Протягом 3-х днів до обстеження не вживати чорний хліб, молоко, горох, квасолю, капусту, свіжі овочі, фрукти, газовані напої, солодкі страви.

2. Протягом 3-х днів приймати ферменти.

3. Напередодні обстеження ввечері зробити дитині очисну клізму.

4. Вранці після сніданку та до обстеження випити 1,5 літра рідини до відчуття повного наповнення сечового міхура.

5. На обстеження прийти з амбулаторною карткою, рушником та серветками для видалення зі шкіри контактного водяного гелю, використовуваного при дослідженні.

Підготовка хворого для УЗО органів черевної порожнини

На обстеження необхідно прийти натщесерце, з випискою з амбулаторної картки по направленню педіатрів та спеціалістів МДП. Бажано взяти з собою рушник або паперові серветки для видалення з шкіри контактного гелю, використовуваного при дослідженні.

1. Протягом 3-х днів до обстеження не вживати чорний хліб, молоко, горох, квасолю, капусту, свіжі овочі, фрукти, газовані напої, солодкі страви, міцну каву та алкоголь. Дозволяється вживати гречану, вівсяну,ячну каші, нежирне м’ясо і рибу (бажано, приготовані на пару або варені), нежирні сорти сиру.

2. Протягом 3-х днів до обстеження приймати Куплатон – по 12 крапель 4 рази на добу.

3. Протягом 3-х днів приймати ферменти.

Підготовка пацієнта до фіброгастродуоденоскопії (ФГДС) полягає в наступному:

ФГДС виконується вранці натще, тому необхідно утримаються від прийому їжі не пізніше 12 годин напередодні дня дослідження. Тобто, останній прийом їжі перед обстеженням повинен бути напередодні ввечері, не пізніше 20 – 21 години. Вечеря повинна бути легкою. Потрібно утриматися від вживання шоколаду та м`яса, яке перетравлюється більше 12 годин.

Обстеження проводиться з дозволу батьків. На обстеження діти приходять з батьками, з направленням від гастроентеролога або вузьких спеціалістів та  з рушником.

Загальний клінічний аналіз крові

Взяття крові для клінічного аналізу проводиться зранку натщесерце. Хоча легкий сніданок допускають при взятті крові у дітей. Тяжка їжа, фізичний та психічний стан істотно впливають на показники крові. При вивченні картини крові в динаміці, взяття крові необхідно проводити в один і той же час і при однакових умовах.

Біохімічні дослідження крові

На передодні здачі венозної крові виключити з раціону жирну їжу. Строго натщесерце (перерва в їжі не менш 12год.). В день проведення досліджень виключити фізичні навантаження( біг, підйом по сходах), емоційне  збудження. Перед здачею крові необхідно відпочити 10-15 хвилин, заспокоїтись.

Збирання сечі для лабораторних досліджень

Для загального аналізу сечі збирають сечу, яка протягом ночі збирається в сечовому міхурі. Це виключає природні добові коливання показників сечі, і тому найбільш об’єктивно характеризує показники, які досліджуються. Сечу збирають після ретельного туалету сечових органів в сухий чистий одноразовий посуд.

Для аналізу сечі за Нечипоренком необхідно провести туалет зовнішніх статевих органів, після чого збирають середню порцію сечі, щоб в сечу не попали елементи, які не відносяться до сечовидільної системи, ( такі як клітини з зовнішніх статевих органів). Посуд з сечею щільно закривають кришкою і доставляється в клініко-діагностичну лабораторію.

Для аналізу сечі за Зимницьким сеча збирається за повну добу. Зібрану сечу зберігати при t +4 ÷ +8ºC. Потрібно вести контроль випитої рідини.

Взяття сечі для бактеріологічного дослідження.

Підготовка до процедури. Провести ранковий туалет зовнішніх статевих органів. Щоб запобігти попаданню в посудину сторонніх домішок (з піхви, сечівника), зібрати середню порцію сечі (тобто, випустити незначну кількість сечі в унітаз, наступні  10-15мл сечі  в стерильний контейнер, останню порцію в унітаз). Збирати сечу треба в чисту суху прозору пляшку.

АНАЛІЗ  КАЛУ в більшості випадках проводять без спеціальної підготовки пацієнта, але рекомендується за 2-3 дні до обстеження уникати прийом лікарських препаратів, що змінюють характер калу і викликають функціональні порушення шлунково-кишкового тракту. Не можна досліджувати кал після клізми, застосування ректальних свічок, прийому послаблюючих  речовим або барвників, настою беладони, а також пілокарпіну,  препаратів залізу, вісмуту, барію та інш. Кал не повинен містити сторонніх домішок, таких як сеча, дезінфікуючих речовин та інш. Кров не брати – вона має бактерицидну дію.

Матеріал на копрограму, кал на яйця гельмінтів доставляються в чистій сухій скляній або пластмасовій посудині, бажано на протязі 2 годин після забору матеріалу в клінікодіагностичну лабораторію.

Взяття мазка із зіву для бактеріологічного дослідження. Проводиться натще або не раніше, ніж через 2 години після прийняття їжі, пиття або полоскання горла.

Взяття мазків з носоглотки на наявність менінгококу.

Проводиться натще  або не раніше, ніж через 2 години після прийняття їжі, пиття або полоскання горла.